80 lat …jeden rok wspomnień…

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Absolwenci „Handlówki”, CRS-u, „Ekonomika” i „Grabskiego”

5 października minął rok od dnia, w którym świętowaliśmy Jubileusz 80-lecia istnienia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że udało nam się wówczas choć na chwilę ożywić wspomnienia, przypomnieć tych, którzy poprzez swoje zaangażowanie – pracę, naukę
i pasję tworzyli karty historii szkoły. Zaprosiliśmy Państwa do odbycia niezapomnianej podróży w czasie, poczynając od 1932 roku, kiedy to w domu Braci Wyganowskich przy ulicy Bema, a wkrótce na ulicy Lelewela – w domu pana Zdziubanego – zaczęły odbywać się zajęcia… po rok 2012, w którym minęło 80 lat, odkąd tworzymy wspólną historię „Handlówki”, CRS-u, „Ekonomika” i „Grabskiego”. Wszyscy – obecni na tej wzruszającej uroczystości – dostrzegliśmy, że wprawdzie zmieniała się rzeczywistość, zmieniali nauczyciele i uczniowie, zmieniały budynki i nazwa szkoły, jednak niezmienna pozostała atmosfera życzliwości
i otwartości wobec tych, którzy przekroczyli jej progi.  Szkoła niczym  drzewo wrosła głęboko w nasze serca. Zadziwiające,
że im dalej jesteśmy od tego, co przeżyliśmy, tym mocniej za tym tęsknimy.

Pamięć to „malarz powrotów”. Nieustanna wędrówka przez życie wciąż trwa… i chociaż nie sposób przerwać jej biegu, można na moment „wrócić do przeszłości” i stać się częścią wspólnoty, której na imię „Nasza szkoła”.  Spotkajmy się znów za…. 9 lat! Zanim jednak to nastąpi, stwórzmy naszą – wspólną – jedyną – niepowtarzalną Księgę Absolwentów.

Zachęcamy Państwa do wpisywania się na listę, która znajduje się w zakładce: Klub Absolwentów, abyśmy mogli wszyscy się na niej odliczyć.

Comments are closed.

Galeria zdjęć
img_0850 149fot-dominik-marciniak img_3153-mini-900 2008-xii-koncert-dla-beaty