Kawiarenka wspomnień

Tych lat nie odda nikt…

Pierwsze spotkanie w „Kawiarence wspomnień” – wzruszające i zabawne jednocześnie, nastrojowe i chwilami niemal rodzinne – stało się okazją do niezwykłej podróży w czasie dla uczniów od roczników najstarszych (1949) do najmłodszych (2008), a także nauczycieli, którzy związali z naszą szkołą  całe życie zawodowe lub jego znaczną część. Z absolwentami spotkali się: p. Janina From, p. Stanisława Fangrat, p. Lechosław Kubiak (w podwójnej roli – jako uczeń i nauczyciel) i p.p. Agnieszka i Jan Zawadzcy.

Przepraszamy, że nie wymieniamy nazwisk Absolwentów, ale lista byłaby bardzo długa, a poza tym nie chcielibyśmy nikogo urazić, pomijając go.

Szkolna  izba tradycji przeobraziła się w ten grudniowy śnieżny wieczór w kawiarenkę „pulsującą wspomnieniami” o dyrektorach i nauczycielach, mundurkach z białymi kołnierzykami, egzaminach, internacie, pochodach pierwszomajowych, przyjaźniach… Gwar, śmiech, oklaski, okrzyki radości, które wypełniły salę to z pewnością dowód, że przeszłość jest nie tylko sentymentalnym powrotem – na chwilę – do tego, co nieodwracalnie  minęło, lecz czasem wciąż żywym w naszej pamięci. Ileż  przyjemności sprawiło wszystkim rozpoznawanie na zdjęciach kolegów, koleżanek, nauczycieli i siebie. Ile wzruszeń dostarczył spacer po szkole! Nagle okazało się, że klasy stały się mniejsze, korytarze węższe, ławki niższe…  Perspektywa inna, tamtych zeszytów i podręczników w torbach już nie ma,  dzienniki zniknęły w przepastnych archiwach przeszłości, ale herbata wypita razem, po latach,  smakuje naprawdę wyjątkowo. Zapraszamy więc na następną filiżankę 30 marca 2012 r.

Galeria z tego dnia

Comments are closed.

Galeria zdjęć
mini_0106 img_3061-mini-900 p-pietrzykowska2 1984-wyganowska

Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34