„Prawdziwe szczęście trwa wiecznie – jest w rękach długowieczności”

14 kwietnia pani Helena Handzelewicz – wieloletnia nauczycielka naszej szkoły obchodziła setne urodziny. Swoje życie zawodowe związała z Gimnazjum Kupieckim, później Liceum Ekonomicznym, w których przepracowała ponad 35 lat. Uczyła przedmiotów zawodowych – biurowości i korespondencji, organizacji i techniki handlu, organizacji przedsiębiorstw i obrotu gospodarczego, pracy biurowej, spółdzielczości. Pani dyrektor Krystyna Jarecka tak wspomina dostojną Jubilatkę: „kulturalna, taktowna, ogromna wiedza merytoryczna, wymagająca, ale sprawiedliwa w ocenie pracy uczniów – młodzież to najbardziej doceniała”.

Była pedagogiem z powołania, wiedzę przekazywała z pasją i zaangażowaniem.  Jej uczniowie zajmowali ważne stanowiska w urzędach, instytucjach i przedsiębiorstwach w Kutnie i poza jego granicami. Pani Helena Handzelewicz ogromną wagę przywiązywała do wychowania. Była wzorem kultury osobistej i taktu. Zawsze życzliwa, wyrozumiała, budowała w kolejnych pokoleniach młodzieży poczucie odpowiedzialności i obowiązku.

Ten wyjątkowy jubileusz to dla społeczności naszej szkoły okazja, aby podziękować pani Helenie Handzelewicz za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat, a przede wszystkim złożyć  najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, spokoju, pogody ducha na dalsze długie lata życia.

 

 

Comments are closed.

Galeria zdjęć
img_3153-mini-900 5-gadzinowska-aurelia-wycieczka-szkolna-do-gdyni-1935 1977-8-marca-program-artystyczny 1996-97-2-ep-mgr-k-pisarska

Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34