„Prawdziwe szczęście trwa wiecznie – jest w rękach długowieczności”

14 kwietnia pani Helena Handzelewicz – wieloletnia nauczycielka naszej szkoły obchodziła setne urodziny. Swoje życie zawodowe związała z Gimnazjum Kupieckim, później Liceum Ekonomicznym, w których przepracowała ponad 35 lat. Uczyła przedmiotów zawodowych – biurowości i korespondencji, organizacji i techniki handlu, organizacji przedsiębiorstw i obrotu gospodarczego, pracy biurowej, spółdzielczości. Pani dyrektor Krystyna Jarecka tak wspomina dostojną Jubilatkę: „kulturalna, taktowna, ogromna wiedza merytoryczna, wymagająca, ale sprawiedliwa w ocenie pracy uczniów – młodzież to najbardziej doceniała”.

Była pedagogiem z powołania, wiedzę przekazywała z pasją i zaangażowaniem.  Jej uczniowie zajmowali ważne stanowiska w urzędach, instytucjach i przedsiębiorstwach w Kutnie i poza jego granicami. Pani Helena Handzelewicz ogromną wagę przywiązywała do wychowania. Była wzorem kultury osobistej i taktu. Zawsze życzliwa, wyrozumiała, budowała w kolejnych pokoleniach młodzieży poczucie odpowiedzialności i obowiązku.

Ten wyjątkowy jubileusz to dla społeczności naszej szkoły okazja, aby podziękować pani Helenie Handzelewicz za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat, a przede wszystkim złożyć  najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, spokoju, pogody ducha na dalsze długie lata życia.

 

 

Comments are closed.

Galeria zdjęć
2 1984-3_0 1999-iii-program-artyst-na-i-zjazd-su-w-zs3-internat3 1971-maj-zdj-4