Inauguracja Jubileuszu 80-lecia powstania szkoły

Świąteczne spotkania przy „chlebowym stole” jednoczą wokół tworzonej przez pokolenia tradycji i stają się okazją do wspólnego przeżywania niepowtarzalnych chwil.

15 grudnia zasiedli przy nim „ludzie wspólnego gniazda” – wypróbowani przyjaciele naszej szkoły, grono pedagogiczne, obecni i byli pracownicy oraz rodzice, by uczestniczyć w otwarciu Roku Jubileuszowego 80-lecia powstania placówki.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • p. Konrad Kłopotowski – wicestarosta kutnowski,
  • p. Zbigniew Wdowiak – wiceprezydent miasta Kutno,
  • P. T. Ks. Prałat Stanisław Pisarek – były nauczyciel naszej szkoły,
  • p. Mieczysław Wośko – prezes zarządu Polfarmex S.A.,
  • p. Sylwia Olszewska – członek zarządu PSS „Społem”

W atmosferze oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, przy dźwiękach nastrojowych kolęd przygotowanych przez uczniów po kierunkiem pani Joanny Rzymkowskiej, goście przełamali się symbolicznie opłatkiem. Jak podkreśliła pani dyr. Zofia Falborska,
w ogólnopolską tradycję świąteczną wpisują się nasze szkolne zwyczaje. W grudniu 2004 roku nadaliśmy szkole imię wybitnego ekonomisty Władysława Grabskiego. Nadchodzący rok 2012 uchwałą Rady Pedagogicznej ogłoszony został Rokiem Jubileuszowym 80-lecia powstania szkoły.

W tak uroczystej chwili nie mogło zabraknąć refleksji i życzeń.

Przedstawiciele władz powiatu i miasta – p. Konrad Kłopotowski i p. Zbigniew Wdowiak – podkreślili znaczenie funkcjonowania szkoły w środowisku lokalnym, a szczególnie elastyczne reagowanie na potrzeby rynku pracy w zakresie kształcenia młodzieży oraz życzyli jej prężnego rozwoju. Ksiądz dziekan Stanisław Pisarek z nostalgią wspominał pracę w Zespole Szkół Nr 3.
Na zakończenie pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do włączenia się w obchody Jubileuszu.

Siedząc w nastrojowej sali,  poczuliśmy, że czas zatrzymał się na chwilę, a my niezależnie od wieku
i doświadczeń, tworzymy wspólnotę ludzi połączonych tradycją i przyszłością tej szkoły.

Comments are closed.

Galeria zdjęć
0_3 img_3024-mini-900 1967-zespol-te-crs-slowiki_0 2000-01-skanuj0037-2